NOVINKY
ZOBÁK
MUSIC
VIDEO
FOTO
KONTAKT

Mix - reference

Zde je přehled věcí na, kterých Zobák pracoval.

MUSIC

Zde si můžete stáhnout všechny songy, které Zobák vyprodukoval a také si přečíst nějaké perly z natáčení ;).

2012

 • What it´s like (original by Everlast)
 • MP3 INFO

  Writer: Everlast
  Cover producer: Zobák
  Vocals: Simona Malá

  Celý tento nápad vznikl, když si Zobák přehrával na kytaru riff ze skladby What its like od Everlasta a napadlo ho, že by si to mohl zkusit na piano. Inspirován z pianových coverů na youtubu začal tvořit. Proběhlo nahrání pár pokusů a nakonec z toho asi rok nebylo nic, jelikož se nedařilo sehnat vhodnou zpěvačku. Toto čekání protrhnul až kamarád Marek Vácha (Vincent Fun Kock), který dohodil zpěvačku Simču. Zobák už měl tedy motivaci a song dodělal. Simča poté přijela na nahrávání, vše se stihlo nazpívat během jedné cca 5 hodinové seance. Simča byla naprosto neuvěřitelná. Zobák poté chtěl ještě nějaké detaily doladit, ale Simča se mezitím odebrala na dlouhou dobu do zahraničí a tak se muselo vycházet z materiálu co byl k dispozici. Když byl song dodělán, nechtělo se Zobákovi jen tak hodit mp3 na net, ale chtěl k tomu i nějaký obraz, oslovil tedy kamarádku Silvii, která je profesionální fotografkou. Silva navrhla, že by bylo dobré natočit videoklip. Tak se tedy rovnou dohodly detaily a proběhl facebookový casting herců :). Natáčení klipu proběhlo asi za tři týdny po schůzce Silvie se Zobákem. Na klipu spolupracovalo 15 lidí, všichni bez nároku na honorář (obroský respekt všem) a atmosféra na Jedličkárně v Mokropsích, kde se natáčelo byla parádní! Natáčení nepřekazila ani absence elektřiny, díky sousedům se natáhli prodlužováky a jelo se :). Následovalo dlouhé stříhání, no a klip je na světě :)!

  ZAVŘÍT

2011

 • Promiň (Katka Maksym & Lukáš Janů)
 • MP3 INFO

  Writers: Katka Maksym, Lukáš Janů, Fanda Brych
  Producer: Zobák
  Vocals: Katka Maksym, Lukáš Janů
  Guitar solo: Honzík Vošahlík

  Song Promiň vznikl tak, že Katka oslovila Lukáše na baru ve Všenorech ve Welnessu, kde pracovala, že má nějaké písničky a, že by je chtěla nahrát. Lukáš dal Kačce číslo a domluvila se zchůzka ve studiu. Kačka nahrála a nazpívala základ a Zobák se pustil do práce. Lukáš poté nazpíval refrén, který si sám napsal a Kačka dozpívala sloky. Následovala další práce. Při konečném nahrávání potom Kačka ještě během cigaretové pauzy dodělala její část refrénu, která původně vůbec nebyla v plánu. Nejlepší na nahrávání byl Lukáš zpívající druhé hlasy v ruštině :D! Potom už následovalo natočení klipu, který se natočil během pár hodin. Song zazněl i na vlnách radia Regina 92,6 FM v pořadu Noční proud.

  ZAVŘÍT

 • Pospíchej feat. Lukáš Janů
 • MP3INFO

  Writers: Lukáš Janů
  Producer: Zobák
  Vocals: Lukáš Janů

  Další song napsaný Lukášem. Lukáš prostě přinesl k Zobákovi jeho nahranou verzi, Zobák to přepracoval, Lukáš to nazpíval a bylo to. Joo vlastně u tohohle nahrávání byl překonán rekord v nahrávání jedné věty, tuším nějakých 40 pokusů :).

  ZAVŘÍT

 • Tlačenka bloudí (VERONA cover)
 • MP3INFO

  Writers: Peter Fider, Markéta Jakšlová
  Cover producer: Zobák
  Vocals: Lukáš Janů

  To takhle jednou zvoní Zobákovi telefon a na druhým konci Lukáš, že měl k obědu tlačenku a že zrovna hráli v radiu VERONU "Ztracená bloudím" a že bychom mohli udělat nějakej sranda kavr. Tak jsme na to vlítli a vznikla tlačenka :).

  ZAVŘÍT

2010

 • Cesta do pekel feat. False Hope
 • MP3INFO

  Writers: False hope
  Producer: Zobák
  Vocals: False hope

  Cesta do pekel je song od kapelky False Hope, která pochází z NGC (Černošice). Celej tenhle "fýt" vzniknul tušim někde na Jedli, kdy nalitý Zobák navrhl, že by udělal nějakej song s False Hope, a oni souhlasili Zobák na tom tedy začal dělat a když měl už trošku hotovej základ, pozval "umělce" :-) do "studia" :-). Návštěva to byla excelentní! Vzniklo dost vtipného materiálu :-)! Poté následovalo několik týdnů dodělávání do finální podoby. Nyní je song na světě a objeví se na DEMU kapely False Hope.

  ZAVŘÍT

 • Nevinná feat. Lukáš Janů
 • MP3INFO

  Writers: Lukáš Janů
  Producer: Zobák
  Vocals: Lukáš Janů

  Poprvé Zobák uslyšel písničku Nevinná na koncertě v Clubkině v Černošicích a hned mu bylo jasný, že by jí chtěl předělat. Našel tedy na facebooku video natočené na foťák, na kterém Deliqenti hrajou unpluged verzi a začal pracovat. Jelikož Zobák nemá tak dobrý hudební sluch jako např. Sagvan Tofi, dalo mu celkem práci to odposlechnout. Když už byla hrubá verze připravená, začalo nahánění zpěváků, což je poměrně dost náročná disciplína:-)! Po několika měsících se nakonec sešel Lukáš se Zobákem ve "studiu" a proběhlo první nahrávání zpěvu... V tu dobu pořád ještě probíhalo nahánění zpěváků, ale pořád neúspěšně... Další dva měsíce se nedělo nic, ale bylo jasné, že zpěvák, který měl původně zpívat, nedorazí... Lukáš se tedy opět sešel se Zobákem ve "studiu", a tentokrát už za veselejší atmosféry nahráli celý song :-) Pak už zbývalo jen celou skladbu doladit do detailů, tisíckrát poslechnout a konečně poslat na svět :-)!

  ZAVŘÍT

 • Smutné dny by Pepa Šašek
 • MP3INFO

  Writers: Yann Tiersen
  Cover: Pepa Šašek
  Producer: Zobák
  Vocals: Pepa Šašek

  "Ne vždycky se všechno daří tak jak má. Občas nastanou dny, kdy vás ke dnu potápí jen samotný nezkalený rozum. Kdy nevýslovná existenční a existenciální tíha úplně zchromí vaši vůli, dny, kdy jste prostě úplně v prdeli. Pár takových dnů si prožil a pokusil se popsat Zobákův kámoš a bývalý spoluhráč Pepa - a aby tomu dal formu, použil jako písňovou formu skladbu Les Jours Tristes od francouzského skladatele Yanna Tiersena, přičemž ji se Zobákem notně přepracovali (nejvýraznější změna je transposice z původního G moll do oblíbeného A moll). Píseň nakonec dostala název Smutné dny, což je doslovný překlad názvu původního.Není to Landa. Rozhodně to není Landa."

  ZAVŘÍT

2009

 • Bobr jako drak feat. Tamara
 • MP3INFO

  Writers: Fanda Brych
  Producer: Zobák
  Vocals: Fanda Brych, Tamara Kubová

  Zobák zaslechl v rádiu Timbalanda a Justina a napadlo ho, že by mohl zkusit něco jiného než disco. Tak vzal klávesy a vymyslel basovou linku, aby to bylo jakoby Hip hop, no pak tam mrsknul další nástroje a byla na světě písnička. Pak ještě potřeboval na muziku nějaký text, po prohledání šuplíku mu zůstal v ruce papír s Bobrem (text napsal když mu bylo 15 let, proto je tak kvalitní). Když skládal, napadlo ho, že by se tam hodil i ženský hlas, napsal tedy pár řádek, které s původním textem nedávají moc smysl, ale rýmuje se to. Potom se tam hodila oblíbená hláška Roberta Rosenberga a tím se píseň stala absolutně nesmyslná :-). Potom následovalo nekonečné mixování a dolaďování, a byl tu Bobr jako drak.

  ZAVŘÍT

 • Letní dysko
 • MP3INFO

  Writers: Fanda Brych
  Producer: Zobák
  Vocals: Fanda Brych

  Tento song vzniknul rok před maturitou. Bylo léto, sluníčko pálilo jako ďas a Zobák měl rozdělanou muziku, ale text nikde. Tak zasedl ven na lavičku, sundal si triko aby provětral korbu a nasál letní atmosféru. Vyšel z toho text, který sice nedává moc smysl, ale dá se lehce zapamatovat. Tenkrát ještě méně zkušený Zobák, než teď, se snažil aby to znělo co nejlépe. První verze byla vybrána do soutěže na internetu, kam hlasovali kamarádi. Postupem času Zobák nabíral zkušenosti v oblasti dělání hudby a také měl k dispozici lepší vybavení než předtím. Tak se rozhodl, že udělá remejk. Celé to přezpíval, dal nové bicí, zmixoval, zmástroval a já nevim co ještě a bylo to.

  ZAVŘÍT
© Oficiální stránky - http://www.zobak.eu/ | Web: © František Brych | All Rights Reserved