NOVINKY
ZOBÁK
MUSIC
VIDEO
FOTO
KONTAKT

O ZOBÁKOVI

Zobák se věnuje tvorbě hudby, hudební produkci (mix, aranže), občas i tvorbě textů.

BIOGRAFIE

Zobák se narodil 9.3.1988 v Praze. K hudbě se dostal asi v 15ti letech, když si při sledování videoklipů uvědomil, že by chtěl hrát na kytaru. Do svých 18ti let se věnoval hokeji (v současnosti tým Solopisky). V roce 2007 úspěšně absolvoval střední průmyslovou školu Františka Křižíka. Nyní studuje na České zemědělské univerzitě.

Hudbu si Zobák skládá sám, nebrání se žádným hudebním stylům, k jeho oblíbencům patří např. : Daniel Landa, Timbaland, Bloodhound gang, Justin Timberlake, Tři sestry, Everlast a veškerá další melodická hudba.

V roce 2004 zakládá s kamarádama kapelu Legal Bengal, kde působí dodnes jako kytarista a příležitostný zpěvák.

Následně potom začíná tvořit hudbu, převážně vtipného charakteru, kterou se snaží oslnit své kamarády.

První sólovou písní, kterou vyprodukoval sám, je song Letní dysko, píseň se dočkala 4. místa v hitparádě o hit léta 2007 na serveru I-legálně.cz v sekci Inkubátor.

Další přichází na řadu předělávka písně, kterou hraje s kapelou Legal bengal, Vrchní. Píseň se dostala k uším nejbližších kamarádů, kde se dočkala úspěchu, ale nikdy nebyla nikde prezentována. V roce 2007 kapela Legal bengal natáčí promo CD ve studiu v Solopiskách, Zobák si nechává stopy ze studia vypálit na CD a doma vytváří disco remix skladby Adrenalin.

V roce 2008 je oslněn Timabalandem a Justinem Timberlakem, opouští vody disca a vrhá se na žánr, který by se dal zařadit do RnB (brát s ohromnou rezervou :-)). První song se jmenuje Bobr jako drak, kde si na spolupráci přizval zpěvačku Tamaru. Píseň je zatím protlačována na lokální discotéky, kde se teprve uvidí, zda-li bude mít úspěch.

Doplněno v roce 2012

… zas až takový úspěch neměla :).

Někdy v létě roku 2009 se Zobák dohodne s klukama z False hope na předělání jejich songu „Cesta do pekel“. Koncem roku je song připraven a 30.1.2010 naživo představen při příležitosti křestu demo nahrávky False Hope před vyprodaným Club Kinem. „Cesta do pekel feat. Zobák“ se objevuje na False Hope CD.

V roce 2010 Zobák předělává song od kapely Deliqent s názvem Nevinná, song nazpíval Lukáš Janů, který song také napsal.

Rok 2011 přinesl cover verzi písničky Ztracená bloudím od skupiny Verona. S nápadem přišel Lukáš Janů a song se jmenuje Tlačenka bloudí. K tlačence poté Zobák s Lukášem natáčí videoklip. Videoklip na své facebookové stránky dokonce umístil Peter Fider z kapely Verona a Tlačenka zazněla i na Fajn rádiu.

V roce 2011 Zobák produkuje i první song zpívaný v cizím jazyce. Je to píseň s názvem Promiň, kterou napsala Katka Maksym, která píseň společně s Lukášem také zpívá. K písni byl natočen i videoklip. Song se objevil v pořadu Noční proud na radiu Regina 92,6 FM.

Dalším songem produkovaným v roce 2011 je Lukášova píseň s názvem Pospíchej.

Koncem roku 2011 se Zobák spojuje se zpěvačkou Simčou, kterou dohodil spoluhráč z kapely Legal Bengal Marek Vácha. Simča nazpívá cover verzi písničky What it’s like od Everlasta, kterou Zobák předělal do piánové verze. Song je domixován začátkem roku 2012, v té době se dohodne i natočení klipu k tomuto songu. Režie a kamery ke klipu se chopila kamarádka Silvie Kořenková. Klip je propagován na internetu a uvidí se jaký bude mít úspěch ;).

© Oficiální stránky - http://www.zobak.eu/ | Web: © František Brych | All Rights Reserved